فراسوی آگاهی Beyond The Awareness
" آگاهی در هر لحظه جاری است "
نویسندگان

بیماری یک وهم است، حتی تندرستی نیز وهم است. یگانه واقعیت روح است که از بیماری و تندرستی فراتر است! تو آن هستی! انسان بواسطه ضربان قلبش زنده نیست، حیات او تنها به غذا و خوراک وابسته نیست؛ او به لطف خداوند زنده است.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ جمعه 31 خرداد 1392 ] [ 08:12 ق.ظ ] [ بیتا ]

برنامه خداوند کامل است و هر آنچه روی می دهد بهترین است.

در برنامه الهی هیچ خطایی وجود ندارد و برای کسی گه به آن ایمان داشته باشد همه چیز به خوبی پیش می رود.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ پنجشنبه 30 خرداد 1392 ] [ 08:11 ق.ظ ] [ بیتا ]

وقتی نمی دانید کدام راه را برگزینید،

صبر کنید؛ بدون نگرانی صبر کنید.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ چهارشنبه 29 خرداد 1392 ] [ 07:09 ق.ظ ] [ بیتا ]

این رنج نیست که انسان را می شکند، این ناشکیبایی است که انسان با آن، رنج را تحمل می کند.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ سه شنبه 28 خرداد 1392 ] [ 07:55 ق.ظ ] [ بیتا ]

بگذارید که هر روزتان لبریز از دعاهای کوچک شما به خداوند،

یا روی کردن های کوچک به سوی او باشد.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ دوشنبه 27 خرداد 1392 ] [ 08:10 ق.ظ ] [ بیتا ]

سلام عزیزان ... حال و احولتون انشاالله که خوبه

تا به حال براتون پیش اومده که طوری مورد قضاوت قرار بگیرین که به شدت ناخوشایند باشه؟ یعنی با واقعیت فاصله داشته باشه؟ صرفن از روی ظواهر امور حکم قطعی صادر بشه؟ اگر آره که میدونید چه حسی داره! اگر هم نه که اولن خداروشکر بعدشم این مطلب رو بخونیم تا حتی الامکان حواسمون باشه این کارو نکنیم!

برای اولین بار که این ضرب المثل رو شنیدم تعجب کردم و برام سوال پیش اومد: " به 2 تا چشم خودتم اعتماد نکن! " مگه میشه؟ ایناهاش من دارم میبینم! چجوری اعتماد نکنم؟ نخیر من دارم میبینم آقا یا خانم ایکس داره این کارو انجام میده! داره این حرفو میزنه! ... در حالیکه نه عزیز من! نمی بینی. خیلی چیزارو نمی بینی! همیشه واقعیت اونی نیست که به چشم میاد! (داخل پرانتز، این ضرب المثل کاربرد معنایی دیگه ای هم داره)

یه مقدار که دقت کنین، یا نه اصن شاید دقت زیادی هم لازم نباشه که بخوایم این قضیه رو درک یا حس کنیم. به هر حال ما هر طور که باشیم و مارو ببینن در درون خودمون میدونیم چی میگذره. و نمیتونیم حودمونو گول بزنیم. منظور اینکه خیلی وقتها ما این قضاوت رو کردیم! خود من به دفعات و زیااااد ... اما وقتی واقعیت امری برام روشن شده هم از خودم خجالت کشیدم هم خدا هم از سوژه مورد قضاوت ....

وقتی امری اتفاق میوفته، حرفی زده میشه، رفتاری میشه و و و بدونیم که دلایل، افکار و احساسات، مصلحت، عقل، درایت و و و پشتش هست! و اون چیزی که به چشم میاد در وهله اول و صرفن با 2 تا چشم که ابزار دیدنه، قابل رویته، گویای همه واقعیت نیست!

در اطرافم، دوستان، همکاران و جامعه ... مدتیه که شاهد این قضیه هستم! شاهد، منظورم اینه که دارم بهشون توجه میکنم و به قول معروف زوم کردم که چقدر این امر داره به تک تک افراد لطمه وارد میکنه ... امروز صبح یه دفه انگیزه نوشتن در این مورد رو پیدا کردم که به نمونه های عملیش که داره اتفاق میوفته چه از جانب خودمون و چه از جانب دیگران، دقت کنیم و حواسمون باشه و به قول دوستی روی این سوژه مراقبه کنیم! مراقبه، به این نحو که هر آن که این قضاوت داشت اتفاق میوفتاد یه زنگی تو گوشمون بخوره که "آهان این همون قضاوتست هااا، حواسم باشه! حکمی نکنم که همون حکم بر من بشه!"

این مطلب رو در درجه اول برای خودم گذاشم، بعد برای تک تک شما دوستان ثابت و وفادار فراسوی آگاهی و هر کسی که زمان الهیش رسیده که این تذکر رو بگیره و داره اتفاقی از اینجا رد میشه و این مطلب رو میخونه!

 

خوشحال میشم اگر کسی نمونه عملی و تجربه ای در این زمینه داره بنویسه تا درسی باشه برامون.

 

 

در پناه ستار العیوب باشیم

 

پی نوشت: مطالب غیر از پیام های روزانه مثه یادداشت شخصی بعنوان مطلب ثابت یه مدت بالای صفحه میمونه. و روزشمارها طبق روال به قوت خودش باقیه.
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ یکشنبه 26 خرداد 1392 ] [ 08:40 ق.ظ ] [ بیتا ]

منظور از هر تجربه پیشرفت ماست. هرگز نباید بپرسیم: " چرا خدا این را بر من نازل کرده است". اما می توانیم بپرسیم: "خداوند از من می خواهد با این چه کنم؟
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ یکشنبه 26 خرداد 1392 ] [ 07:57 ق.ظ ] [ بیتا ]

بالاتر از ثروت این دنیا ایمان به اوست که بسیار مهربانتر از آن است که کسی را مجازات کند و بسیار خردمندتر از آن است که دچار اشتباهی شود.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ شنبه 25 خرداد 1392 ] [ 07:46 ق.ظ ] [ بیتا ]

فردی که در حضور همیشه زنده خداوند زندگی می کند، راه می رود و کارهای روزانه خود را انجام می دهد، متبرک و مقدس است. زندگی ای که خداوند آن را راهنمایی کند سرشار از سرور، زیبایی و شگفتی است.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ جمعه 24 خرداد 1392 ] [ 07:43 ق.ظ ] [ بیتا ]

با پذیرفتن مشیت الهی همه چیز در زمان صحیح خود اتفاق می افتد.

خورشید در زمان درست طلوع می کند،

ستارگان در زمان درست پدیدار می شوند،

فصل ها در زمان درست تبدیل می شوند.

نهایت سعی و کوشش خود را انجام دهید.

نتیجه آن را به دستان امن خداوند بسپارید. او هیچ گاه شما را نومید نخواهد کرد.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ پنجشنبه 23 خرداد 1392 ] [ 07:39 ق.ظ ] [ بیتا ]

از هیچ چیز نترسید. به خدا تکیه کنید و با نبرد زندگی رویارو شوید. هیچ نیرویی در زمین وجود ندارد که بتواند شما را شکست دهد.

یکی از مردان خدا گفته است: آن کس که در درون ما ساکن است بزرگتر از کسی است که فاقد اوست.

به او اعتماد کنید. در هر نیازی به او روی آورید. اگر او را یار بزرگتر خود سازید، خواهید دید که کامیابی همچون رودی که به دریا می ریزد، در زندگی شما جاری خواهد شد.

 
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ چهارشنبه 22 خرداد 1392 ] [ 07:31 ق.ظ ] [ بیتا ]

در میان ترس و نومیدی، نگرانی و اضطراب، افسردگی و دلتنگی، محنت و رنج، خداوندا به تو توسل می جویم، آن گاه در آرامش کامل خواهیم بود.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ سه شنبه 21 خرداد 1392 ] [ 07:56 ق.ظ ] [ بیتا ]

سلام الوعده وفا ....

مطالبی که از خودم می نویسم رو تحت عنوان " یادداشت های شخصی" توی صفحه می ذارم.

 

مدتیه که دارم یه تمرینی می کنم برای خودم به نام "فکر بیخودی ممنوع"

چند وقت پیش با دوستی صحبت می کردیم در مورد نحوه فکر کردنامون که چه شکلی شده و داره چی به روزگارمون میاره! حالا خودتون دقت کنین ببینین در یه ساعت (حداقل) چقدر فکرای الکی و بیخودی داریم می کنیم؟ این ذهن ما مدام داره کار میکنه ... انقدرم که ماهر شدیم ناخودآگاهش کردیم و بی وقفه بهش می پردازیم! یه جورایی هم جنبه سرگرمی داره ها! (برای خودم گاهی اینطور بوده که مثلن کار مفیدی نداشتم انجام بدم گفتم خب حالا بشینم به فلان موضوع هی فکر کنم! اگه خوشایند بوده باشه که مثلن به خیال خودم حالم خوب تر بشه یا اگر هم که بد بوده که دلم خواسته برای خودم دلسوزی کنم و هی الکی غصه بخورم) ولی اینطوری یهو به خودمون میایم میبینیم سر درد گرفتیم، انگار سرمون با محتویاتش ورم کرده ... تبعاتش میشه کلافگی و بی حوصلگی و و و ...

حالا من یه پیشنهاد دارم براتون، خودمم دارم این کارو انجام میدم که: بابا جان تا لازم نباشه فکر نکنم! در عوض کارای دیگه ای انجام بدم. مثلن مطالعه، یه کار تفریحی، سرگرمی ... هرچیز دیگه ای که منو به گذشته و آینده بیخودی وصل نکنه! کاری که منو در الآن خودم باقی نگه داره!

البته اینم بگم که ما برای یه سری کارا باید فکر کنیم و انجامش بدیم. مثلن این دوستم بامزه میگفت: "خب من میخوام قرمه سبزی درست کنم باید فکر کنم! اما وقتی گرفتم نشستم سر جام و کار خاصی هم انجام نمیدم برای چی هی به این چیز اون چیز فکر کنم؟!"

این انرژی که صرف فکرای بخودی میشه رو اگه جمع کنیم و صرف یه کار مفید دیگه کنیم، خودتون بگین چه اتفاقی میوفته؟ این کار یک تغییره و مثل همه تغییرات دیگه آسون حاصل نمیشه و تمرین و حوصله و انگیزه میخواد. ولی کار نشد نداره! من نتیجه دارم میگیرم مطمئنن شما هم میگیرین. همه ما آدمیم و مثل هم! موتور حرکتش داشتن انگیزه کافیه برای داشتن حال خوب! حال خوبی که وقتی بهش رسیدیم تازه می فهمیم که چه بودیم و چه شدیم!

 

 

پی نوشت: مطالب غیر از پیام های روزانه مثه همین یادداشت شخصی بعنوان مطلب ثابت یه مدت بالای صفحه میمونه. و روزشمار ها طبق روال به قوت خودش باقیه.
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ دوشنبه 20 خرداد 1392 ] [ 08:45 ق.ظ ] [ بیتا ]

در دعاها، آن قدر با خدا حرف می زنیم که صدای او را نمی شنویم.

خاموش بودن را بیاموزید؛ آن گاه خواهید شنید.

تا زمانی که صدای او را نشنوید، به ارتباط واقعی با او دست نیافته اید.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ دوشنبه 20 خرداد 1392 ] [ 07:37 ق.ظ ] [ بیتا ]

آیا حقیقتا می توان مستقل بود؟

بله، برای آن لازم است که به خداوند وابسته بود.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ یکشنبه 19 خرداد 1392 ] [ 07:08 ق.ظ ] [ بیتا ]

آن کس که به خداوند تکیه دارد، همیشه در آرامش است؛

با خویشتن و با جهان.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ شنبه 18 خرداد 1392 ] [ 08:17 ق.ظ ] [ بیتا ]

ترک نفس، زندگی حقیقی است.

در این زندگی هیچ چیز نمی خواهیم، هیچ آرزویی نداریم و چیزی را دعا نمی کنیم، بلکه از تمامی چیزهایی که اراده الهی برای ما پیش می آورد مسرور می شویم. این نوع زندگی، زندگی تکیه کودک به مادری سراسر مهرورز است؛ مادری که همه نیازهای فرزندانش را حتی پیش از آنکه احساس شود فراهم می کند.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ جمعه 17 خرداد 1392 ] [ 08:15 ق.ظ ] [ بیتا ]

آرامش را باید کسب کرد. آرامش حقیقی، آرامش کسی است که خود را به خدا تسلیم کرده است.

قلب چنین کسی مرتب فریاد می زند: "خدایا من به تو تعلق دارم، خواست خود را تحقق بخش! حتی اگر مرا نابود کنی باز به تو تکیه می کنم"
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ پنجشنبه 16 خرداد 1392 ] [ 08:12 ق.ظ ] [ بیتا ]

هیچ مشکلی نیست که راه حلی برای آن وجود نداشته باشد. پاسخ همه مشکلات خداوند است. مشکل را فراموش کنید، توجه خود را به خدا معطوف سازید، مشکلات شما ناپدید خواهد شد. نترسید و از وقایع وحشتزده نشوید. هرگز فراموش نکنید نبرد از آن شما نیست، بلکه به خداوند تعلق دارد.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ چهارشنبه 15 خرداد 1392 ] [ 08:08 ق.ظ ] [ بیتا ]

پرسیدند: آن سه چیز که هرگز نمی خواهی از دست بدهی کدام است؟

گفته شد: شکیبایی، سر و ایمان
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 08:01 ق.ظ ] [ بیتا ]

سلام به روی ماه همه شما دوستان و خوانندگان عزیزم

یک هفته گذشت و زمان تصمیم گیری رسید ... از همه شما دوستانی که محبت کردین و به خواست من و خودتون احترام گذاشتین و نظر دادین تشکر میکنم ... چه کسایی که آشکار نظر دادن و چه کسایی که پیام یا ایمیل دادن ... از همتون ممنونم و خوشحالم که ادامه کار وبلاگ براتون اهمیت داره ... من هم با انگیزه و شوق بیشتری ادامه میدم ....

یک جمع بندی کلی از همه نظرات که بخوام بگم این میشه که تقریبن اکثرن، با تمام گزینه های پیشنهادی موافق بودن ...

در این بین ایمیلی هم از خاله ام که مثل مادره برام، از دیار غربت دریافت کردم که نکته خوبی رو بهم یادآوری کرد که: هدفت از شروع کار وبلاگ بیشتر پیام های روزانه یا روز نوشت بوده، پس از این هدفت غافل نشو، و در کنارش از گزینه های دیگه هم استفاده کن ...

که البته در بین نظرات دوستان این حالت تلفیقی هم بود. به چشم! به روی چشمم ... ما طبق روال قبل پیام های روزانه رو ادامه میدیم و از موارد دیگه هم در فواصل مطالب استفاده می کنیم.

 

انشالله از فردا، سری جدید پیام ها با عنوان " 31 قرص ایمان، روزی یک عدد " برگرفته از کتاب " برای آن به سوی تو می آیم " از جی پی واسوانی را شروع می کنیم.

 

یا علی
طبقه بندی: آزاد،
[ دوشنبه 13 خرداد 1392 ] [ 08:00 ق.ظ ] [ بیتا ]

سلام دوستان خوبم من برگشتم. جای همگی شما خالی و پر بود .... خالی از این نظر که حضور فیزیکی نداشتین و پر از این نظر که در قلبم به یاد همه عزیزان و دوستان بودم ...

برای ادامه کار وبلاگ و اینکه چه مطلبی رو با هم شروع کنیم، هنوزز تصمیم قطعی نگرفتم و علتش هم توصیه و پیشنهاد یکی از دوستان عزیزم بود که یه مقدار منو مردد کرد ... چون قصد داشتم یه روز شمار دیگه از یه کتاب دیگه شروع کنم و مثل هر روز یک پیام بذارم ...

این عزیز پیام داد که فکر نمیکنی وقتش باشه که دیگه از خودت مطلب بنویسی و از مطالب کتاب های مختلف استفاده نکنی؟

خب این برای من بیشتر از یک پیشنهاد دوستانه بود! چون من باور دارم هر اتفاقی که میوفته حاوی یک پیامه و اگر به این اتفاقات و پیام ها آگاه باشیم میتونیم بهره بیشتری از زندگی و لحظاتمون ببریم ...

ولی یک مسئله ای هم هست! اینکه من نمیدونم که دقیقن چی باید بنویسم و چطور شروع کنم. غیر از این، من تا حال به این شکل مطلبی ننوشتم. از طرفی چون نحوه کار وبلاگ به این شکل برنامه ریزی شده که هر روز پیامی داشته باشه و این ویژگی از طرف خیلی از دوستان مورد تحسین و تشویق قرار گرفته ... بنابراین به فکرم رسید که یک نظر سنجی از دوستان انجام بدم و رای اکثریت رو بگیرم.

 

پیشنهادات:

1- انتخاب مطالب یک کتاب خاص بطور روزانه (روال قبل)  

2- بداهه نویسی خودم (هر موضوعی که در فکرم کلید بخوره و خودشو نشون بده)

3- انتقال تجربیات شخصی که مرتبط با کسب آگاهی باشه

4- شروع یک برنامه عملی در جهت خودآگاهی

5-

6-

7-

8-

 

ممنون میشم شما هم پیشنهادات خودتون رو بدیدکه من در جاهایی خالی بنویسم. و در نهایت یک رای گیری انجام بدیم.

برای هر عنوان 5 امتیاز (برگ) در نظر گرفتم که در آخر با شمردن بیشترین برگ های هر عنوان، مطلب مورد نظر انتخاب خواهد شد.

این نظر سنجی رو به مدت یک هفته اجرا می کنیم و از همه شما خوانندگان عزیز دعوت می کنم که در این طرح شرکت کنین که در نهایت مطلبی که انتخاب و ارائه میشه مورد توافق و رضایت اکثریت باشه و بتونیم از وقتی که برای خوندن مطالب میگذاریم استفاده مناسب ببریم.

منتظر حضور همگی شما جویندگان آگاهی هستم.
طبقه بندی: آزاد،
[ دوشنبه 6 خرداد 1392 ] [ 08:20 ق.ظ ] [ بیتا ]

قابلیت های شما مانند خداوند نامحدود است

زیرا شما بی تردید ذره ای از ذات او هستید.
طبقه بندی: پیام های معنوی،
[ دوشنبه 6 خرداد 1392 ] [ 07:12 ق.ظ ] [ بیتا ]

صرف نظر از شرایط زندگی، وقتی با شور و شوق زندگی خود را سپری می کنید، به اطرافیان خود پیام های معنوی می دهید که شما با معنویت زندگی می کنید. این پیام ها عبارتند از: خود، هدف خلقت خود را و هر کسی را که به ذهنتان برسد، دوست دارید.
طبقه بندی: پیام های معنوی،
[ یکشنبه 5 خرداد 1392 ] [ 08:15 ق.ظ ] [ بیتا ]

در خانه خود فضایی معنوی فراهم کنید. می توانید گوشه ای از آن را با اندکی تغییر به عنوان محلی نمونه برای دیدگاه معنوی و درونی خود در نظر بگیرید. وقتی به این محل قدم می گذارید، به آرامی دعا کنید و به خاطر وجود معنویت در زندگیتان خدا را شکر کنید.
طبقه بندی: پیام های معنوی،
[ شنبه 4 خرداد 1392 ] [ 08:13 ق.ظ ] [ بیتا ]

به هر ترتیبی که می توانید هر روز به مدت دو هفته بدون هرگونه انتظاری به فردی، که بهتر است غریبه باشد، نیکی کنید. هرچه نیکی و سخاوت را بیشتر تمرین کنید، تاثیر معنوی شما بر دیگران بیشتر است.
طبقه بندی: پیام های معنوی،
[ جمعه 3 خرداد 1392 ] [ 08:10 ق.ظ ] [ بیتا ]

وقتی پا به دنیای معنویت می گذارید، قلب شما برای هر نفسی که می کشید نغمه شکرگزاری سر می دهد و شما احساس نشاط و لطف می کنید.

 
طبقه بندی: پیام های معنوی،
[ پنجشنبه 2 خرداد 1392 ] [ 08:08 ق.ظ ] [ بیتا ]

با سلام به همه همراهان مهربون و صمیمی فراسوی آگاهی

دوره 2 ماهه پرنده آسمانی هم به آخر رسید. با توجه به مسافر بودنم، برای ادامه کار وبلاگ، با چند روز تاخیر در خدمتتون هستم.

دوستان و عزیزان؛ از همه شما که به این وبلاگ سر می زنید تشکر میکنم و خدمتتون عرض کنم که عازم مشهد هستم و نایب الزیاره همه شما ...

اما برای این مدت پیام های معنوی انتخاب کردم که میتونید طبق روال هر روز اونارو بخونید. امیدوارم که خوشتون بیاد.

*************************

دعاهایی اجابت می شوند که با اعتماد کامل به خدا رهایشان کنیم.

در ذهن الهی از دست دادن وجود ندارد و تو از خواسته ای که حق الهی توست دور نخواهی ماند ...

با درک این حقیقت که شرایط به نفع تو رقم خواهد خورد، بگذار شرایط عوض شود، اما نپرس چه کسی، چه وقتی و در کجا!

دل و جرات داشته باش و راه ها و چاره های خدا را مسدود نکن تا همه درها به ناگاه گشوده شود و در حمایت رحمت به مراد دل خود برسی
طبقه بندی: آزاد،
[ چهارشنبه 1 خرداد 1392 ] [ 09:00 ق.ظ ] [ بیتا ]

درباره وبلاگ


همراهان عزیز،

ممنونم که هستید!
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

پیام های خالق هستی روی موج سکوت منتقل می شوند

خدمات وبلاگ نویسان جوان


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات