فراسوی آگاهی Beyond The Awareness
" آگاهی در هر لحظه جاری است "
نویسندگان

وقتی دست از دلبستگی های غیرضروری بکشی،

برای رسیدن به اهداف واقعی ات شتاب می گیری.

 

 

 

پیام امروز رو از کتابی به نام "شاد باش لعنتی!" انتخاب کردم. ضمن اینکه بیشتر هدفم از گذاشتن مطالب کتاب های مختلف و همچنین این کتاب، معرفی اینهاست که در صورت تمایل تهیه کنین، چون داشتن خود کتاب لطف دیگه ای داره.

مشخصات کتاب

شاد باش لعنتی!

نویسنده: کارن سالمنسون

ترجمه رویا منجم

نشر کتاب مس
طبقه بندی: کتاب شاد باش لعنتی!،
[ دوشنبه 31 تیر 1392 ] [ 07:55 ق.ظ ] [ بیتا ]

اگر چشم عشق داشته باشی، هرجا بروی عشق را می بینی. درختان از عشق ساخته شده اند. حیوانات از عشق ساخته شده اند. هر چیزی از عشق ساخته شده است. وقتی با چشم عشق مشاهده کنی، خداوند را در همه جا می بینی.
طبقه بندی: کتاب مهارت عشق،
[ یکشنبه 30 تیر 1392 ] [ 08:08 ق.ظ ] [ بیتا ]

تلاش برای این که چیزی شوی که نیستی، دشوار است. بودن آنچه هستی مستلزم تلاش نیست. وقتی تو عاقل باشی، خودت را همان گونه که هستی می پذیری و با پذیرش کامل خود، دیگران را هم بطور کامل می پذیری.
طبقه بندی: کتاب مهارت عشق،
[ شنبه 29 تیر 1392 ] [ 07:44 ق.ظ ] [ بیتا ]

سلام دوستان

دیدین یه وقتایی آدم تخته گاز هی میره میره میره .... بعدش یهو بنزین تموم میکنه؟! حکایت منه! (از خودم مثال میزنم)

مدتیه حسابی درگیر کار و کلاس های متفرقه هستم و اصلن دلم نمیخواد سرعتمو کم کنم و آهسته تر برم. بخاطر علاقه و انگیزه ای که دارم و خصوصیتم که تشنه ی دونستن هستم! تا اینکه یه دفه انرژیم ته کشید، احساس کردم هیچ کارایی ندارم یا اگر هم دارم ازش لذت لازم رو نمیبرم! از همه مهم تر از نظر روحی احساس خستگی می کردم. به خودم گفتم باید تغییری در این رویه بدم تا هم خودم از زندگی لذت ببرم هم خانواده و اطرافیان. این شد که شروع کردم به گنجوندن زمان هایی برای ارتباط با خانواده، دوستان و خودم! اینکه میگم خودم یعنی وقتی دیدم اوضاعم اینطوریه به خودم مرخصی دادم، استراحت کردم و بعد دوباره با تجدید نظر شروع کردم به ادامه ی برنامه ها و کارهام ...

ما زمان هایی رو نیاز داریم برای توجه کردن به خودمون برای اینکه سرپا باشیم و بتونیم درست زندگی کنیم. اما گاهی غافل میشیم. نمونه اش خود من! با اینکه تمرینات خودآگاهی رو دارم اما باز هم غافل میشم و به خودم و جسم و روحم آسیب می زنم. گاهی لازمه دور زندگی رو یه کم کند کنیم همراه با لذت بردن ازش به کارهامون هم برسیم.

این حالت برای هر کس در هر زمینه ای یه جور اتفاق میوفته! ببینین شما کجای زندگیتون احتیاج به بازنگری داره؟ خلاصه اینکه حواستون به خودتون و زندگیتون باشه!
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ چهارشنبه 26 تیر 1392 ] [ 08:46 ق.ظ ] [ بیتا ]

خودت را دوست بدار، همسایه ات را دوست بدار، دشمنانت را دوست بدار، اما با عشق به خودت شروع کن. تا وقتی خودت را دوست نداشته باشی، نمی توانی دیگران را دوست داشته باشی، نمی توانی دیگران را دوست بداری.
طبقه بندی: کتاب مهارت عشق،
[ سه شنبه 25 تیر 1392 ] [ 08:15 ق.ظ ] [ بیتا ]

فرصت برای توجه و رسیدگی به زندگی دیگران شیوه ای است معنوی که هر روز پیش می آید. شما می توانید بر اساس این انگیزه ها که به سرعت می گذرند عمل کنید و احساس معنویت کنید و یا آنها را نادیده بگیرید و در دنیای ناشی از منیت خود باقی بمانید.
طبقه بندی: پیام های معنوی،
[ دوشنبه 24 تیر 1392 ] [ 11:06 ق.ظ ] [ بیتا ]

هر فکری که کنی، هر کاری که کنی، پیامدی دارد و تو به طریقی پیامد اعمال خود را تجربه می کنی. تمام انسان ها کاملا مسئول اعمالشان هستند، حتی اگر خود نخواهند.
طبقه بندی: کتاب مهارت عشق،
[ یکشنبه 23 تیر 1392 ] [ 08:59 ق.ظ ] [ بیتا ]

خوشحالی هرگز از بیرون به سراغ تو نمی آید. اگر تو خوشحالی ات را در دستان کسی دیگر بگذاری، ممکن است از تو گرفته شود. خوشحالی فقط از درون تو می آید و حاصل عشق است.
طبقه بندی: کتاب مهارت عشق،
[ شنبه 22 تیر 1392 ] [ 07:49 ق.ظ ] [ بیتا ]

قلب در ارتباط مستقیم با روح و روان بشر است و وقتی قلب حرف بزند، حتی در صورت مقاومت ذهن، چیزی در درون تو تغییر می کند. قلب تو دریچه ی قلبی دیگر را می گشاید و عشق راستین میسر می شود.
طبقه بندی: کتاب مهارت عشق،
[ جمعه 21 تیر 1392 ] [ 08:30 ق.ظ ] [ بیتا ]

معنوی بودن یعنی واقعن شبیه خالق خود باشید. اگر آن گونه نیستید، در این صورت خالق شما محترمانه منتظر است تا شما کاری صورت دهید و فقط درون خود را متحول کنید.
طبقه بندی: پیام های معنوی،
[ پنجشنبه 20 تیر 1392 ] [ 10:22 ق.ظ ] [ بیتا ]

نمیدونم چقدر متوجه تاثیر ذهن روی خودتون هستین و بهش آگاهین که تا چه اندازه روی زندگی شما موثره؟ این که میگم زندگی؛ تشکیل میشه از شما و فکرها و حس هاتون، ارتباطاتتون، اطرافیانتون و و و همه اینها زندگی مارو تشکیل میدن و ذهن ما بعنوان یک عامل پشت صحنه قوی همه اینهارو مدیریت میکنه. مسلمن این مدیریت همیشه هم درست نیست و پر از خطاست.

ذهن انواع و اقسام بازی هارو سر ما پیاده میکنه. یه نمونه شو میگم و بقیه شو به خودتون میسپرم که دقیق بشین و پیدا کنین. هم آگاهیه و هم درمان.

وقتی من در ذهنم در برابر موضوعی حساس باشم و نسبت بهش مقاومت کنم یا ترس داشته باشم، اون موضوع شروع میکنه بزرگ شدن و اثر منفی گذاشتن روی من! دوستم تعریف میکرد: یه شب اصلن خوابم نمیبرد و انواع و اقسام فکرها سراغم اومده بود و در کنارش کسالت جسمی هم داشتم. تمام اینها باعث شده بود که ناآروم باشم و از اینکه فرداش باید بیام سر کار هم نگران بودم. مدتی با این حال دست و پنجه نرم کردم تا اینکه یه دفه به خودم گفتم: " ولش کن بابا نهایت با این حالم نمیرم سرکار، چی میخواد بشه؟ همین که این فکر از ذهنم گذشت، شد آب روی آتیش آروم شدم و خوابیدم و اتفاقن صبح هم سر ساعت بیدار شدم و رفتم سرکار!

این یه نمونه از بازی و فشار ذهن بر روی ماست که وقتی باهاش مواجه میشیم بهتره حواسمون باشه و آگاه باشیم که مغلوب نشیم که زمان زیادی بگذره تا به آرامش برسیم. همین که متوجه فکر و خیال و ترس و . . . شدیم بدونیم که ذهن ما پشت صحنه داره شلوغ میکنه. شروع کنیم به آرام سازی خودمون.

 
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ چهارشنبه 19 تیر 1392 ] [ 08:40 ق.ظ ] [ بیتا ]

این مطلب به توصیه و پیشنهاد خاله مامان عزیزم برای مدتی به عنوان مطلب ثابت اینجا هست و مطالب روزانه بعد از این مطلب گذاشته میشه

***************************************

زندگی در نفس است. کسی که نفس دارد زندگی دارد! و کسی که از موهبت زندگی برخوردار است میتواند هر لحظه را تبدیل به شروعی نو کند چون با هر نفس بدن احیا می شود.

 

یک توصیه ساده:

تا جایی که می تونین نفس عمیق بکشین

تمرین خودآگاهی:

با خودتون قرار بذارین که هر چند وقت یکبار یک نفس عمیق بکشین (نفسی که موقع دم شکم به جلو بیاد و با بازدم شکم به داخل بره) یه نشونه بذارین که هر وقت تلفنم زنگ میزنه من اول یه نفس عمیق بکشم بعد جواب بدم یا وقتی دارم از خونه میرم بیرون، یا قبل از خوردن غذا، یا قبل از خوابیدن، یا بعد از بیدار شدن و و و ....

اینطوری کم کم یاد میگیریم که نفس عمیق و کامل بکشیم و نتیجه اش رو روی سلامت جسم و روحمون هم خیلی زود میبینیم.
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ سه شنبه 18 تیر 1392 ] [ 08:09 ق.ظ ] [ بیتا ]

به پدیده ها و اتفاقات و آدمها اجازه بدیم یک جریان خودجوش باشن توی زندگی ما. یک زندگی طبیعی مثه طبیعت. هر زمان دخل و تصرف نابجایی در جریان طبیعی امری پیش اومده متعاقبش خرابی هم بوده. این خرابی در هر چیزی میتونه باشه. اما منظور اصلی من الان ارتباط بین آدمهاست. اجازه بدیم که هر کسی خودش باشه. خود طبیعیش. نه خودی که ما انتظار و توقع داریم که باشه. وقتی هیچ فشار و اجباری در بین نباشه، خوش حسی میاد، رضایت میاد، آرامش میاد تداوم میاد و از همه مهمتر احترام متقابل میاد. 
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ دوشنبه 17 تیر 1392 ] [ 08:20 ق.ظ ] [ بیتا ]

زمانی که به پیام نهفته در مسئله ای پی می بریم، میتونیم بگیم: خب! من آماده ام تا درس بعدی زندگیم رو بگیرم. مثه یه بازی میمونه! زندگی ما هر روز و هر لحظه پر از مراحل مختلفه! هر مرحله رو که رد کردیم و غولشو کشتیم وارد یه مرحله دیگه میشیم با جذابیتها و هیجانات خاص خودش. کم کم درسش شروع میشه، کم کم باید بفهمیم اوضاع از چه قراره؟ جایزه هاشو پیدا کنیم، خطراتشو درک کنیم، احتیاط کنیم، به رازش پی ببریم و ضربه نهایی ... این ضربه ی نهایی میتونه غلبه بر یک مشکل باشه! میتونه ختم به خیر شدن مسئله ای باشه ... هرچیزی که به نتیجه برسه خواه شیرین خواه تلخ! آخرش یه حس غریبه که نمیدونی خوشحال باشی یا غمگین! فقط یه نفس عمیق میکشی که: آها ... و گاهی فقط سکوت میکنی ... ولی این سکوت داره فریاد میزنه که بله من روحم از قبل بزرگتر شده! من ظرفیتم بیشتر شده ... من الان اون کسی که قبل بودم، دیگه نیستم! درسته! من متولد شدم! تولدم مبارک
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ یکشنبه 16 تیر 1392 ] [ 08:08 ق.ظ ] [ بیتا ]

سلام عزیزان

مطالب روزشمار جدیدی که در نظر گرفتم براتون بذارم جملاتیه که خودم مینویسم ... امیدوارم به دلتون بشینه

 

بهترین کاری که میتونیم برای دیگران انجام بدیم، محبت و عشقیه که از سر رضایت و آرامش خاطر نثارشون میکنیم. این محبت در قالب هر کاری میتونه باشه، یه لبخند ساده، یه همدلی، یه کار کوچیک، یه یاد کردن چند دقیقه ای و ...

اینکه میگم رضایت خاطر یعنی از عمق وجود و بدون قید و شرط باشه، نه به اصطلاح بخاطر رودرواسی و انجام وظیفه! 

 

 
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ شنبه 15 تیر 1392 ] [ 08:19 ق.ظ ] [ بیتا ]

در میان کارهای روزانه، در غوغا و جنجال زندگی دوباره و دوباره لحظه ای مکث کنید. قلب خود را به حضور آشنا و شیرین خداوند باز گردانید. خاموش باشید و بگذارید که آرامش خداوند در شما جاری شود. تنها وقتی که روح در آرامش است کار حقیقی انجام می شود و جسم و ذهن نیروی تحمل کردن و استقامت را می یابند.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ پنجشنبه 13 تیر 1392 ] [ 08:10 ق.ظ ] [ بیتا ]

وقتی که راه خود را گم کرده ایم، خداوند درهای کسب تجربه هایی را بر ما می گشاید که ما آنها را بداقبالی یا مصیبت می پنداریم؛ در واقع این تجربه ها برای بازگرداندن ما به راه صحیح است. به خرد و عشق او توکل کنیم.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ چهارشنبه 12 تیر 1392 ] [ 08:13 ق.ظ ] [ بیتا ]

فردی که دارای ذهنی آرام است و در همه موقعیت ها و اوضاع زندگی آرام باقی می ماند، متبرک و مقدس است. او هیچگاه خسته، نومید و افسرده نمی شود، همیشه هشیار، بیدار و آماده گشودن دست یاری به سوی افراد نیازمند است. زندگی برای چنین کسی ماجرای بی پایان و تجربه الهی و مسرت بار روح می شود. 
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ سه شنبه 11 تیر 1392 ] [ 08:14 ق.ظ ] [ بیتا ]

زندگی بارهای بی شماری بر دوش ما قرار می دهد، برخی سنگین و برخی سبک، اما هیچ گاه باری سنگین تر از آن چیزی که می توانیم حمل کنیم، بر ما نمی نهد. همراه با بار، توان تحمل آن نیز می آید.

همچنان که بار را بلند می کنیم، در می یابیم که بار نیز ما را بلند می کند.

فقط باید به خدا توکل کنیم و او را دنبال کنیم.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ دوشنبه 10 تیر 1392 ] [ 08:10 ق.ظ ] [ بیتا ]
رنج بخشی از زندگی است.
هیچ انسانی وجود نداره که بدون رنج زندگی کرده باشد.
وقتی درمی یابیم که رنج نردبانی است که روح را فراتر می برد، 
آن گاه رنج آزار دهنده نخواهد بود.
خداوند در تمام رنج هایمان با ماست
ما تنها رنج نمی بریم.طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ یکشنبه 9 تیر 1392 ] [ 08:15 ق.ظ ] [ بیتا ]

آیا از محیط خود ناخرسند هستید؟

به یاد داشته باشید که شخص درستی هستید که در جای درست، درسی درست را در زمانی درست می آموزید.

وقتی که این درس را فرا گرفتید، از اعماق زندگی ندا برخواهد خواست: به جلو حرکت کن

همه چیز در اطراف شما تغییر خواهد کرد و خود را در محیطی جدید خواهید یافت.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ شنبه 8 تیر 1392 ] [ 08:05 ق.ظ ] [ بیتا ]

اگر مراقب افکارتان باشید، اگر هیچ فکر بدی نداشته باشید،

در بهشت مسکن خواهید گزید.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ جمعه 7 تیر 1392 ] [ 08:15 ق.ظ ] [ بیتا ]

خدایا!

تو در همه چیز جاری هستی

هرجا که بروم تو آنجا حضور داری

تو در هر گام و در هر چرخشی از من مراقبت می کنی؛ پس ترسی ندارم.

تو شاهد من هستی، شاهد افکار، کلام و اعمالم

خداوندا مبادا هیچ گاه که برابر تو کوتاهی کنم
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ پنجشنبه 6 تیر 1392 ] [ 08:18 ق.ظ ] [ بیتا ]

در تمام وقایع زندگی آرام باشید. تعادل و توازن درون، برای پیشرفت معنوی ضروری است. زندگی متوازن مهمتر از خدمتگزاری است.

اگر در میان انجام دادن کار روزانه، حتی لحظه ای کوتاه برآشفته شدید، بی درنگ دست از کار بکشید، سکوت کنید و بکوشید که آرامش درون را باز یابید. این غنی ترین گنجینه است.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ چهارشنبه 5 تیر 1392 ] [ 09:12 ق.ظ ] [ بیتا ]

به آداب نیازی نیست، به رسوم نیازی نیست. ثروت لازم نیست، آزار جسم ضرورتی ندارد، به علم و هنر احتیاجی نیست...

آنچه ضروری است، قلبی پاک و متواضع است که به خداوند تسلیم شده است و با هر ضربانش می گوید: من هیچم، تنها تو هستی"
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ سه شنبه 4 تیر 1392 ] [ 08:02 ق.ظ ] [ بیتا ]

نگذارید که هیچ چیز باعث از میان رفتن ایمانتان شود.

برای روشنایی و نیرو دعا کنید؛

چندان منتظر نخواهید ماند.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ دوشنبه 3 تیر 1392 ] [ 08:00 ق.ظ ] [ بیتا ]

سلام

بدون مقدمه و حاشیه میرم سر اصل مطلب ...

 

وقتی میگن در برابر خدا سر تسلیم فرود بیارین و توکل کنین یعنی چی؟ واقعن به این موضوع چقدر فکر کردیم و عمل کردیم؟ من همیشه یه مثالی برای خودم میزنم: ما برای انجام کارهای حقوقی خودمون گاهی لازمه که وکیل بگیریم. چون شخصیه که اطلاعات کافی و لازم رو در این زمینه داره و ما بهش اعتماد می کنیم و همه چیزو میسپریم دست خودش! و با دل راحت میشینیم سر جامون که "بله! وکیل گرفتم خیالم راحته به موقع کارارو انجام میده! حتی بعد از مرگم!"

خب به نظر شما اگر ما همین حس رو واقعن و از ته قلب در مورد خدا داشته باشیم، چقدر آرامش فکری ذهنی روحی و . . . داریم؟

 

خیلی کوتاه نوشتم ... که هم یادآوری به خودم باشه هم به هر کسی که مهمون خونه ی مجازی منه ... اگر هر وقت حتی برای مدت کوتاه این حس رو با تمام وجود درک و تجربه کردین و بهش عمل کردین، من و بقیه رو هم در این تجربه شیرین شریک کنین ... اینکه میگم مدت کوتاه برای اینه که گاهی یادمون میره ...

 

 

 حسبنا الله و نعم الوکیل

 
طبقه بندی: یادداشت های شخصی،
[ یکشنبه 2 تیر 1392 ] [ 07:40 ق.ظ ] [ بیتا ]

پشت هر تجربه خوشایند یا دردناک خداوند وجود دارد. پرده از تجربه ها بردارید و چهره واقعیت را مشاهده کنید. بنابراین همه چیز را بپذیرید. بپذیرید، مسرور شوید و پیش روید.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ یکشنبه 2 تیر 1392 ] [ 07:04 ق.ظ ] [ بیتا ]

شادمانی یا مصیبت ساخته ذهن هستند. آنها پایدار نیستند بلکه همانند رویا به تدریج ناپدید می شوند. امروز خاطرات شاد دوران کودکی ما همانند یک رویا به نظر می رسند. همچنین مشکلات و خطرهایی که امروز با آنها مواجهیم، قردا مانند رویایی خواهند بود. زندگی خود یک رویاست.

واقعیت برای آن کس که به خداوند متوسل می شود، نام مبارک "او" را در قلب خود دارد و عاشقانه به همنوعانش خدمت می کند، شناخته می شود. چنین کسی از همه وقایع لذت می برد و همیشه در نیکی ساکن است.
طبقه بندی: قرص ایمان، روزی 1 عدد،
[ شنبه 1 تیر 1392 ] [ 08:14 ق.ظ ] [ بیتا ]

درباره وبلاگ


همراهان عزیز،

ممنونم که هستید!
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

پیام های خالق هستی روی موج سکوت منتقل می شوند

خدمات وبلاگ نویسان جوان


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic